Home2023-10-28T06:43:20+02:00

Schëffleng ass Champion 2023-2024

Lëschte Spilldag vun der Nationaldivisioun 2023-2024 mat Éierung vum néie Champion Badminton Club in Luxembourg "Fiederball 1981 Schëffleng" . Merci fir déi flott Fotoen Val Wagner

May 12th, 2024|

Jugendchampionnat 2023-2024

Jugendchampionnat am Badminton ass ofgeschloss! 🏸🏆 D’opregend Badmintonsaison ass eriwwer, an d’Sieger stinn fest! Hei sinn d’Championen an den ënnerschiddleche Altersklassen: U9: BC Deifferdeng U11: BC Deifferdeng U13: Fiderball Izeg U15: BC Deifferdeng 🎉🏸🥇

April 25th, 2024|

E néien Comité fir d’FELUBA

Ob der AG Gëschter Owend zu Weiler ass een néie Comité vun der Feluba gewielt ginn: Ob der Foto, vu lenks no riets: Stéphane Schockmel, Alain Tonnar, Patrick Chaussy, Joël Feltes, Vito Perfido, Adrien Guignard, Patrick Warning, Patrick Felten, Emile Fox -> Comité Central

March 22nd, 2024|

Veteranenlandesmeeschterschaften 2024

Verteran National Championships 2024 in Kehlen, Luxembourg! We're thrilled to announce the winners of this year's Veteran National Championships held in Kehlen. Women's Single Men's Single Women's Double Men's Double Mixte Double +35 Caroline Sculteur Edwin Tsang Svenja Bourone / Delphine Schumacher Vinit Chawla / Edwin Ekring Myriam Leclerc / Christian Schaak +40 Dimitri Hoffmann Brunella Chiovini / Stine Nielsen Kevin Becker / Christian Schaak Ivergniia Demchykhina / Stéphane Schockmel +45 Fei-Yen Lin Pedro Miguel / Marc Lanners / Pedro Miguel Christiane Kirsch / Marc Lanners +50 Stéphane Schockmel / / / +55 Marc Lanners / / / Congratulations to all the participants for their outstanding performances!

March 16th, 2024|

Jugendlandesmeeschterschaften 2024

Jugendlandesmeeschterschaften 2024 in Kehlen, Luxembourg! We're thrilled to announce the winners of this year's "Jugendlandesmeeschterschaften 2024" Girls Single Boys Single Girls Doubles Boys Doubles Mixte Doubles U9 Lucie Villan Marc-André Predus / Tom Guignard / Sriyansh Jamdade Claudia Yu / Chengyuan Yu U11 Nethra Praveenkumar Chengyuan Yu / Alexander Alguacil / Jaagruth Tatavarthi Lucie Villan / Marc- André Predus U13 Julie Schmit Lorin Perfido Hannah Muetze / Nethra Praveenkumar Filip Ilyukhin / Lorin Perfido Julie Schmit / Lorin Perfido U15 Rebecca Lo Cane Filip Liska Daria Demchykhina / Rebecca Lo Cane Filip Liska / Kenan Tursic Daria Demchykhina / Filip Liska U17 Zoé Du Luca Perfido Zoé Du / Jill Felten Pol Feltes / Luca Perfido Zoé Du / Pol Feltes U19 Daria Demchykhina Noah Warning Mara Hafner / Kinga Toth-Kuthy Sam Reinert / Noah Warning Mara Hafner / Syvester Decker Congratulations to all the talented participants who gave their best!

March 16th, 2024|

40th International Whit-Tournament 2024

🏸Badminton Résidence Walfer is organizing its 40th edition of the international Whit-Tournament, which will take place on 18th to 20th May 2024 in Walferdange (address: 15, rue des Nations Unies, L-7270 Walferdange). ➡️ Registration 💻 Website 🆕 Facebook

March 11th, 2024|

2 weeks ago

Badminton Luxembourg
europa.eu/eures/portal/jv-se/search?page=1&resultsPerPage=10&orderBy=BEST_MATCH&locationCodes=lu&... ... See MoreSee Less
View on Facebook

4 weeks ago

Badminton Luxembourg
europa.eu/eures/portal/jv-se/search?page=1&resultsPerPage=10&orderBy=BEST_MATCH&locationCodes=lu&... ... See MoreSee Less
View on Facebook

1 month ago

Badminton Luxembourg
Dëse Weekend goufen d’Barrage Matcher fir de Senior Championnat zu Kielen gespillt.Yonex BadmintonLuXembourg - Let's Make It Happen ... See MoreSee Less
View on Facebook

1 month ago

Badminton Luxembourg
This week our Senior players Mara Hafner (@mara_hafner00) , Zoé Sinico, Jérome Pauquet (@jerome_pauquet_ )and Yannick Feltes(@yannick_feltes) were at the YONEX Bonn International 2024. In mixte, Yannick Feltes and Zoé Sinico fought their way through the qualification and Jérôme Pauquet won two rounds in the singles qualification.@yonexbenelux@luxembourg_lets_make_it_happen#letsmakeithappen#luxembourg ... See MoreSee Less
View on Facebook
Go to Top