Dëse Weekend waren d’Badminton Jugend & Veteranen-Landesmeeschterschaften zu Kehlen.

Woubäi bei der Jugend déi leschte Kéier de Champion an den aktuellen Alterskategorien ermëttelt goufen.

Ufank Juli fënnt dëst Joer exzeptionell eng 2. Jugend-Landesmeeschterschaft statt, fir en d’Alterskategorien dem internationale Standard unzepassen. Ab da gi eis Landesmeeschter an de Kategorien U9 – U19 ermëttelt. International si gi d’Alterskategorien nom Alter ob den 31/12 vum aktuelle Joer festgeluecht, woubäi zu Lëtzebuerg bis elo den 01/08 als Stéchdatum gegollt huet.

Hei déi néi Landesmeeschter an den verschiddenen Kategorien vun der Jugend:

Bambinis:

  • Meedecher Eenzel Rebecca Lo Cane
  • Jongen Eenzel Jamie Gualandris
  • Meedercher Double Emmi Kosch/Julie Schmit
  • Jongen Doubel Atharva Kodapala/Sachin Sarvesh Tamilselvan
  • Mixed Doubel Jamie Gualandris/Rebecca Lo Cane

Superminimes:

  • Meedecher Eenzel Zoé Du
  • Jongen Eenzel Aurel Pulcinella
  • Meedercher Double Lily Hedo/Shkurt Hoxhaj
  • Jongen Doubel Luca Perfido/Joé Schmit
  • Mixed Doubel Pol Feltes/Zoé Du

Minimes:

  • Meedecher Eenzel Mara Hafner
  • Jongen Eenzel Noah Warning
  • Meedercher Double Lena Guinaudeau/Shirine Rahmoun
  • Jongen Doubel Dries Couche/Noah Warning
  • Mixed Doubel Tom Feltes/Shirine Rahmoun

Scolaires:

  • Meedecher Eenzel Veronika Dravinec
  • Jongen Eenzel WilliamWang
  • Meedercher Double Veronika Dravinec/Mara Hafner
  • Jongen Doubel Ryan Lim/William Wang
  • Mixed Doubel William Wang/Mara Hafner

Cadets:

  • Meedecher Eenzel Kim Schmidt
  • Jongen Eenzel Jérôme Pauquet
  • Meedercher Double Kim Eddysson/Stell Pirumova
  • Jongen Doubel Yannick Feltes/Jérôme Pauquet
  • Mixed Doubel Jérôme Pauquet/Kim Schmidt

Juniors:

  • Meedecher Eenzel Shana Pauquet
  • Jongen Eenzel Léo Hölzmer
  • Meedercher Double Kim Schmidt/Zoé Sinico
  • Mixed Doubel Léo Hölzmer/Zoé Sinico

Hei déi néi Landesmeeschter an den verschiddenen Kategorien vun der Veteranen:

  • Damen Eenzel +35: Audrey Collot
  • Hären Eenzel + 35: Yann Roll
  • Hären Eenzel + 40: Olivier Cloos
  • Hären Eenzel + 45: Stéphane Schockmel
  • Hären Eenzel + 50: Florin Balaban
  • Hären Eenzel + 55: Michael Sonderskov
  • Hären Double + 35: Kevin Becker/Christian Schaack
  • Hären Double + 40: Marc Lanners/Maurice Niesner
  • Hären Double + 45: Hongquan Jiang/Xiaochao Wu
  • Mixed Double + 35: Olivier Cloos/Simone Schlink
  • Mixed Double + 45: Daniel Ruppert/Janou Hertges
  • Mixed Double + 50: Florin Balaban/Simone Medernach